– Det er vel ikke noen enklere måte å si det på enn at vi er større og sterkere sammen, sa LO leder Kine Asper Vistnes under utdelingen i LOs sekretariat.

Ruben Gunnerød i Oslo Distrikt Konduktørforening (t.v.) har fått LO-nåla etter å ha fullført LO-skolen. Forbundsleder i NJF Torfinn Håverstad gratulerer under utdelingen. FOTO: Erlend AngeloRuben Gunnerød i Oslo Distrikt Konduktørforening (t.v.) har fått LO-nåla etter å ha fullført LO-skolen. Forbundsleder i NJF Torfinn Håverstad gratulerer under utdelingen. FOTO: Erlend Angelo

I snart 90 år har LO tildelt LO-nåla til tillitsvalgte som har fullført LO-skolen. I år ble seks tillitsvalgte fra fem forskjellige forbund hedret i sekretariatet.

LO-skolen skal styrke kunnskap om blant annet arbeidsliv og fagbevegelsens verdier.

– Vi sier ofte i LO at den viktigste medlemsfordelen vi har, det er dyktige tillitsvalgte, sa Vistnes hun delte ut nålene.

LOs leder understreker hvor viktig skoleringen av tillitsvalgte er, for både for forbundene og LO.

– Det er jo faktisk ute på arbeidsplassen at medlemmene våre er. Og der er møtene deres med fagbevegelsen, sier Vistnes.

Les mer her.